بهترین مرکز تزریق بوتاکس در تهران
صفحه اصلی / مطالب و مقالات / بوتاکس / دانستنی هایی درباره ی بوتاکس

دانستنی هایی درباره ی بوتاکس

بوتاکس دارویی است که از نوروتوکسین باکتری کلستریدیوم بوتولینیوم تهیه می شود که امروزه بطور گسترده ای درزمینه زیبایی مصرف می شود.

چین و چروک های صورت همیشه به دلیل پیر شدن و از بین رفتن قوام پوست ایجاد نمی شوند. انقباض بیش از حد عضلات صورت در شرایط مختلف روحی و هیجانی در افرادی که میمیک صورتشان زیاد است باعث ایجاد خطوط ریز و گاه عمیق می شود.

حتما شما هم با افرادی برخورد کرده اید که به دلیل خطوط چهره به مراتب بزرگ تر از سن واقعی خود به نظر می رسند .این خطوط در اثر انقباضات مکرر و غیر ارادی عضلات صورت ایجاد می شود که در حالات مختلف مثل اخم کردن ، بالا انداختن ابرو ها ، خندیدن و ریز کردن چشم ها ایجاد می شود. افرادی مثل مدیران ،معلمان ،دندانپزشکان ،بازیگران ،فوتبالیست ها و... نمونه بارزی هستند که به دلیل موقعیت شغلی و ژست ظاهری خود میمیک صورتشان بیش از حد می باشد .در دراز مدت عمق این خطوط بیشتر شده و در حالت استراحت هم ، در صورت نمایان خواهند بود و به چهره ظاهری پیر ،غمگین و خسته می دهد. بهترین روش برای از بین بردن این خطوط فلج کردن عضلات درگیر به کمک تزریق بوتاکس است .

بوتاکس با مهار انتقال پیام عصبی به عضلات درگیر باعث فلج کردن موقت آنها می شود .دو عضله ی بزرگ پیشانی به نام فرونتالیس(frontalis) پیشانی را به بالا می کشند و باعث ایجاد خطوط افقی می شوند و عضلات کروگیتور و پروسروس (corrugator& procerus) پیشانی را به پایین می کشند و باعث ایجاد خط عمودی و خط اخم در پیشانی می شود .خطوط پنجه کلاغی دور چشم در اثر انقباض عضله اربیکولاریس (ORBICOLARIS) چشم ایجاد می شود .

تزریق بوتاکس در عضلات فوق باعث فلج شدن آنها و از بین رفتن خطوط پیشانی ،خط اخم و خطوط پنجه کلاغی دور چشم می شود .سه تا پنج روز بعد از تزریق اثر آن شروع شده و اغلب بعد از دو هفته کامل می شود .اثر و ماندگاری بوتاکس با توجه به سن و همچنین عمق چین و چروک های صورت و قدرت عضلات صورت ، از چهار تا شش ماه متفاوت خواهد بود .


آدرس مطب : تهران ، بلوار آفريقا ، بالاتر از چهارراه جهان كودک ، خیابان پديدار ، ساختمان شهروز ، طبقه 6
تلفن : 88661062 - 021

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید

نظرات کاربران درباره این مطلب :
برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
هیرفیلر چیست ؟هیرفیلر چیست ؟

آیا از ریزش موهای خود خسته شده اید ؟ آیا روی بالشت و کف اتاقتان پر از مو خورده است ؟ اگر همچین مشکلی دارید ، هیرفیلر همان چیزی است که به رفع مشکل شما کمک می کند. پس با ما همراه باشید. ... ادامه مطلب

مزوژل بهترین روش جوانسازی پوستمزوژل بهترین روش جوانسازی پوست

داشتن چهره ای جذاب و زیبا بعد از استفاده طولانی مدت از ماسک آرزوی خیلی از ماست. با مزوژل های جوانساز می توانید زیبایی، طراوت و شادابی را به پوست خود هدیه دهید. ... ادامه مطلب

مزوژل جوانساز چیست ؟مزوژل جوانساز چیست ؟

مزوژل یکی از جدیدترین و موثرترین روش ها برای بازسازی و جوانسازی طبیعی پوست است که با تحریک کلاژن و الاستین از طریق آزادسازی هیالورونیک اسید باعث از بین رفتن خطوط ریز و چین و چروک های پوست می شود. ... ادامه مطلب

فرق مزوژل و مزوتراپیفرق مزوژل و مزوتراپی

فرق مزوژل با مزوتراپی ؟ مزوژل بهتر است یا مزوتراپی ؟ آیا مزوژل و مزوتراپی با هم فرق دارند ؟ ... ادامه مطلب

طراحی و راه اندازی وب سایت : گروه نرم افزاری پزشک آنلاین