دکتر مهین عباسپور

پوست ، مو و زیبایی


مراقبت از پوست در روزهای ابری

اکثر ما فکر می کنیم فقط در هوای آفتابی نیاز به استفاده از ضد آفتاب داریم و اگر هوا ابری ، بارانی و یا سرد است ، پوست ما از ایمنی لازم برخوردار است. اما تمام کسانی که در هنگام اسکی دچار آفتاب سوختگی شده اند ، می دانند که این موضوع درست نیست. در این قسمت برای شما توضیح می دهیم چرا در هوای غیر آفتابی هم استفاده از ضد آفتاب ضروری و مهم است.

ابر ها فقط جلوی نور خورشید را می گیرند ، اما اشعه UV ، که باعث چین وچروک و سرطان پوست می شود ، از ابر ها عبور می کند. طبق تحقیقات تنها تابش بیست درصد از اشعه UV قابل جلوگیری توسط ابرها است. پس در یک روز ابری شما در معرض تابش هشتاد درصد از کل اشعه ی مضر در نور آفتاب هستید.

برخی از متخصصین معتقدند حتی تابش اشعه UV در یک روز ابری به مراتب خطرناک تر از روزهای آفتابی است. از آنجایی که این اشعه خطرناک برای تابش ، ابرها را دور می زند ، مکانیزمی به وجود می آید که طی آن اشعه UV در حاشیه ابرها متمرکز شده و اثر آن بیشتر می شود. البته این نظریه به عواملی زیادی از جمله میزان تراکم و پراکندگی ابرها در آسمان، که در هر دقیقه دچار تغییر می شوند ، بستگی دارد. اما این تحقیقات در موضوع اصلی تغییر ایجاد نکرده و شما همیشه باید در هوای ابری از ضد آفتاب استفاده کنید.

لازم به ذکر است تابش اشعه UV با دمای هوا ارتباطی ندارد. پس آفتاب همانقدر روی پوست شما در روز های سرد اثر مخرب دارد که در یک روزگرم آفتابی می تواند داشته باشد. آفتاب سوختگی می تواند زمانی که در سایه نشستیم نیز برای ما پیش بیاید. اشعه فرابنفش پراکندگی بیشتری از نور مرئی در جو دارد. پس اگر می توانید آسمان را ببینید ، در معرض خطر این اشعه هستید.


آدرس مطب : تهران ، بلوار آفريقا ، بالاتر از چهارراه جهان كودک ، خیابان پديدار ، ساختمان شهروز ، طبقه 6
تلفن : 88661062 - 021

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
آیا رنگ مو باعث ریزش مو مدرمان موهای زائد با دستگعلل ریزش مئ در زنانRF Fractional و سوالات متداولآیا ریزش مو با الگوی زناندرمان جای جوشعلائم پیریفواید و عوارض ماینوکسیدیآکنه بزرگسالیدرمان جای جوشعلت کدر شدن پوست چیست ؟فرآیند ریزش موآکنه رزاسهدرمان رزاسهعلت جوش های بدن و درمان آفرایند ریزش موآرایش و صدمات پوستی آندرمان زرد زخمعلت شلی پوست چیست ؟لیفت و جوان سازی با آر اف انواع ريزش مو در زناندرمان شوره سرلیفت و جوانسازی برای سنیاکستنشن زیبا ولی جبران ندرمان غبغبلک های قهوه ایاگزمادرماتیت تماسیلاغری موضعی با کویتیشناگزما تماسیدرماتیت دستملاسمااثرات آرایش بر پوست شما چدرباره لایه برداری پوستمنافذ باز پوست چیست ؟اثرات استرس بر ریزش موروش های مختلف درمان جای جمیکرودرم ابریژن و مزایایبوتاکس چیست ؟ریزش مو منتشر در زنانماینوکسیدیل و عوارض آنبیماری روزاسه چیست ؟ریزش مو آندروژنیک در آقامراقبت های پوست در فصل پابیماران دیابتی و پوستریزش مو بعد از زایمانمراقبت های پوست در فصل پابا پوست چرب چه کار کنیم ؟ریزش مو بعد از زایمانریزش مومراقبت پوست در فصل پاییزباور غلط خانم های جوانریزش موی آندروژنیک یا ارمراقبت از پوست در روزهای تفاوت مرطوب کننده و آبرسریزش موی سکه ایمزوتراپیتفاوت کرم روز و شبریزش چه تعداد مو روزانه طمزوتراپی چیست ؟تفاوت روش مزوتزاپی و پی آرژیم لاغری همراه با پوستمضرات آفتابتاثیر رنگ مو در ریزش موراه های مقابله با موهای زنقش پلاکت ها در پی آر پیتبخالزمان اقدام به درمان ریزش چگونه نوع پوست خود را تشختستسترون و ریزش موی زنانزرد زخمچرا سلبریتی ها پیر نمیشوجوانسازی و لیفت صورت به کسلولیت چیستهمه چیز درباره ویتامین رجوانسازی پوست برای هر سنسولاریوموراثت شایع ترین عامل ریزجوانسازی با پی آر پی صورتسوالات متداولوراثت شایع ترین عامل ریزجوش یا آکنهشوره سر چیست؟کلاژن چیست ؟جوش صورتشايع ترين علل لک صورتکک و مک چیست ؟خطوط پنجه کلاغی اطراف چشطاسی و کم موییپی آر پی چیستدلایل ایجاد جوش و روش هایعلل نازک شدن موپی آر پی (PRP) صورت چیست ؟دیابت و مشکلات پوستعلل ایجاد لک پوستیپیری پوست خود را به تعویقدانستنی هایی درباره کرم علل خشکی و خارش پوست در فآفتاب گرفتندرمان منافذ باز پوست چیسعلل ریزش مو ارثی در مردانصفحه اصلیسوالات پزشکیمطالب و مقالاتدرمان کم مویی و ریزش مولیفت صورتلاغری موضعیلیزر موهای زائدبوتاکسمیکرودرم ابریشندرمان سیاهی دور چشمدرمان چین و چروکگالری عکسپیام های کاربراندانلود فایلسایت های دیگر