دکتر مهین عباسپور

پوست ، مو و زیبایی


وراثت شایع ترین عامل ریزش مو در مردان

اگر شما هم بیش از 50 تا 100 عدد تار مو در روز از دست می دهید و یا در مدت زمان سه تا 6 ماه متوجه شدید موهایتان نسبت به گذشته کم شده،باید به دنبال درمان بروید.
ریزش موی آندروژنیک یا ارثی شایع ترین علت ریزش مو در مردان است.
افرادی که از نظر ژنتیک مستعد طاسی هستند، گیرنده هاى فولیکول موی آن ها نسبت به هورمون مردانه یا همان تستوسترون حساس بوده و همين مسئله باعث ریزش مو در آنها می شود.

سن شروع ریزش موی آندروژنیک یا ارثی در آقایان
ریزش موی ارثی در مردان ممکن است از سن بلوغ تا دهه سوم اتفاق افتد. در ابتدا اکثر افراد متوجه ریزش موهایشان نمی شوند چون موها در ابتدا به تدریج و نامحسوس می ریزند .

نکته بسیار مهم و قابل اهمیت این است که وقتی به مطب پزشک برای درمان ریزش مو مراجعه می کنید، هنوز فولیکول موی زنده باقی مانده باشد. در این صورت می توان با روش های غیر جراحی ریزش مو را متوقف کرد و با تحریک فولیکول مو به تقویت و رشد مجدد مو کمک کرد.
ریزش مو به اشکال متفاوتی در مردان رخ میدهد. در ریزش موی ارثی یا آندروژنیک ابتدا موها در نواحی مبتلا به ریزش، نازکتر و کوتاهتر از موهای نواحی بدون ریزش میشود و در مراحل بعد به تدریج این موها میریزند. الگوی معمول ریزش مو در مردان، به این شکل است که خط رویش موی پیشانی عقب رفته و ریزش مو از فرق و جلوی سر شروع میشود.

تغییرات مو در روند ریزش مو:
1- رشد موها کاهش یافته و دیرتر بلند میشوند.
2- ضخامت موها کمتر شده و کم پشت تر به نظر می رسند.
3- موها رنگدانه خود را از دست داده و به تدریج کرکی می شوند.
4- کم مویی
5- از بین رفتن کامل فولیکول مو
نکته بسیار مهم و قابل اهمیت این است که وقتی به مطب پزشک برای درمان ریزش مو مراجعه می کنید، فولیکول موی زنده باقی مانده باشد. وقتی فولیکول مو از بین نرفته باشد می توان با مزوتراپی و پی آرپی آن را تقویت و حفظ کرد و با تحریک آن به رشد مجدد مو کمک کرد.
وراثت نقش مهمی در ریزش مو آندروژنیک یا ارثی دارد اما سن نمی تواند فاکتور خوبی برای تشخیص زمان شروع ریزش باشد.

ممکن است فردی ریزش مو در پدرش از 40 سالگی شروع شده باشد اما خود فرد از 20 سالگی موهایش شروع به ریزش کند. بنابراین تا 40 سالگی اگر درمانی انجام ندهد به طاسی کامل می رسد. زمان در بازگشت مجدد مو و جبران موهای از دست رفته بسیار قابل توجه هست. باید وقتی به مطب پزشک برای درمان ریزش مو مراجعه می کنید، فولیکول مو باقی مانده باشد. هرچه تعداد فولیکول های زنده بیشتر باشد، جوابدهی درمان سریع تر و بهتر خواهد بود.

در تصویر هر دو فرد مراجعه کننده به مطب ما 30 ساله و دچار ریزش موی ارثی هستند. این عکس مربوط به قبل از شروع درمان این عزیزان است. فرد سمت چپ به موقع مراجعه کرده و در نتیجه فولیکول های زنده بیشتری دارد. اما فرد سمت راست دارای فولیکول های زنده ی کمتری است.

اگر در زمان مناسب برای درمان ریزش مو اقدام کنید، سریع تر و بهتر جواب می گیرید.


آدرس مطب : تهران ، بلوار آفريقا ، بالاتر از چهارراه جهان كودک ، خیابان پديدار ، ساختمان شهروز ، طبقه 6
تلفن : 88661062 - 021

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
آیا رنگ مو باعث ریزش مو مدرمان موهای زائد با دستگعلل ریزش مئ در زنانRF Fractional و سوالات متداولآیا ریزش مو با الگوی زناندرمان جای جوشعلائم پیریفواید و عوارض ماینوکسیدیآکنه بزرگسالیدرمان جای جوشعلت کدر شدن پوست چیست ؟فرآیند ریزش موآکنه رزاسهدرمان رزاسهعلت جوش های بدن و درمان آفرایند ریزش موآرایش و صدمات پوستی آندرمان زرد زخمعلت شلی پوست چیست ؟لیفت و جوان سازی با آر اف انواع ريزش مو در زناندرمان شوره سرلیفت و جوانسازی برای سنیاکستنشن زیبا ولی جبران ندرمان غبغبلک های قهوه ایاگزمادرماتیت تماسیلاغری موضعی با کویتیشناگزما تماسیدرماتیت دستملاسمااثرات آرایش بر پوست شما چدرباره لایه برداری پوستمنافذ باز پوست چیست ؟اثرات استرس بر ریزش موروش های مختلف درمان جای جمیکرودرم ابریژن و مزایایبوتاکس چیست ؟ریزش مو منتشر در زنانماینوکسیدیل و عوارض آنبیماری روزاسه چیست ؟ریزش مو آندروژنیک در آقامراقبت های پوست در فصل پابیماران دیابتی و پوستریزش مو بعد از زایمانمراقبت های پوست در فصل پابا پوست چرب چه کار کنیم ؟ریزش مو بعد از زایمانریزش مومراقبت پوست در فصل پاییزباور غلط خانم های جوانریزش موی آندروژنیک یا ارمراقبت از پوست در روزهای تفاوت مرطوب کننده و آبرسریزش موی سکه ایمزوتراپیتفاوت کرم روز و شبریزش چه تعداد مو روزانه طمزوتراپی چیست ؟تفاوت روش مزوتزاپی و پی آرژیم لاغری همراه با پوستمضرات آفتابتاثیر رنگ مو در ریزش موراه های مقابله با موهای زنقش پلاکت ها در پی آر پیتبخالزمان اقدام به درمان ریزش چگونه نوع پوست خود را تشختستسترون و ریزش موی زنانزرد زخمچرا سلبریتی ها پیر نمیشوجوانسازی و لیفت صورت به کسلولیت چیستهمه چیز درباره ویتامین رجوانسازی پوست برای هر سنسولاریوموراثت شایع ترین عامل ریزجوانسازی با پی آر پی صورتسوالات متداولوراثت شایع ترین عامل ریزجوش یا آکنهشوره سر چیست؟کلاژن چیست ؟جوش صورتشايع ترين علل لک صورتکک و مک چیست ؟خطوط پنجه کلاغی اطراف چشطاسی و کم موییپی آر پی چیستدلایل ایجاد جوش و روش هایعلل نازک شدن موپی آر پی (PRP) صورت چیست ؟دیابت و مشکلات پوستعلل ایجاد لک پوستیپیری پوست خود را به تعویقدانستنی هایی درباره کرم علل خشکی و خارش پوست در فآفتاب گرفتندرمان منافذ باز پوست چیسعلل ریزش مو ارثی در مردانصفحه اصلیسوالات پزشکیمطالب و مقالاتدرمان کم مویی و ریزش مولیفت صورتلاغری موضعیلیزر موهای زائدبوتاکسمیکرودرم ابریشندرمان سیاهی دور چشمدرمان چین و چروکگالری عکسپیام های کاربراندانلود فایلسایت های دیگر