دکتر مهین عباسپور

پوست ، مو و زیبایی


سلولیت چیست

سلولیت چیست؟
انباشته شدن چربی و مواد زاید به شکل گلوله یا برجستگی های کوچک در زیر پوست را سلولیت می گویند. می توان گفت که سلولیت یک نوع مسمومیت بافت های ارتباطی بدن است. فشارهای عصبی، عدم تعادل در خورد و خوراک، کمبود پروتئین و زیادی مواد نشاستهای و قندی از جمله عوامل ایجاد چنین پدیدهای هستند.

دو نوع سلولیت وجود دارد:
سلولیت سفت: که معمولاً در زنان جوان و با شرایط خوب جسمی ظاهر می شود. این نوع سلولیت ضخیم و چسبیده به عضلات است و به سختی می توان آن را بین دو انگشت شست و سبابه گرفت. فشار دادن آن توأم با احساس درد و ناراحتی فرد مبتلاست. این گونه سلولیت بیشتر در ران و باسن مشاهده می شود.

سلولیت شل: برعکس سلولیت سفت که نمی توان آن را زیرپوست جابجا کرد یا حرکت داد. در این نوع می توان براحتی آن را به اطراف راند. به همین دلیل با هر حرکت بدن می جنبد و منظرهای ناخوشایند به وجود می آورد. سلولیت اغلب در زنانی که مدتی زیاد پر تحرک بودهاند اما بعداً فعالیت و تحرک خود را از دست داده یا کنار گذاشتهاند. نیز در زنانی که مجبور به انجام کارهای خسته کننده و شاق هستند، دیده می شود. کسانی که برای لاغر شدن از رژیم های غیراستاندارد و سخت،یا سونای خشک و تعریق استفاده می کنند. بعد از لاغری سریع، دوباره چاق می شوند و بافت ها در این لاغر و چاق شدن پی در پی حالت ارتجاعی و محکم خود را از دست داده، شل و آویزان می شوند.

آنچه نباید مصرف کنید:
غذاهای مصرفی باید کم نمک و سرشار از پروتئین باشند. بعضی از غذاهای ممنوع برای مبتلایان به سلولیت عبارتند از: نمک، مایونز، کالباس، سوسیس، چیپس، شکلات، ساردین، خاویار، نوشابه های گازدار وکنسرو ماهی شور.

*توصیه می شود حداقل 6تا8 لیوان آب درروز نوشیده شود. صحیح نیست چند لیوان آب را یک جا بنوشید. هنگام صرف غذا نیز از خوردن آب جلوگیری کنید.


آدرس مطب : تهران ، بلوار آفريقا ، بالاتر از چهارراه جهان كودک ، خیابان پديدار ، ساختمان شهروز ، طبقه 6
تلفن : 88661062 - 021

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
درمان جای جوشعلت جوش های بدن و درمان آآیا ریزش مو با الگوی زناندرمان رزاسهعلت شلی پوست چیست ؟RF Fractional و سوالات متداولآکنه بزرگسالیدرمان زرد زخمفواید و عوارض ماینوکسیدیآکنه رزاسهدرمان شوره سرفرآیند ریزش موآرایش و صدمات پوستی آندرمان غبغبفرایند ریزش موانواع ريزش مو در زناندرماتیت تماسیلیفت و جوان سازی با آر اف اکستنشن زیبا ولی جبران ندرماتیت دستلیفت و جوانسازی برای سنیاگزمادرباره لایه برداری پوستلک های قهوه ایاگزما تماسیروش های مختلف درمان جای جلاغری موضعی با کویتیشناثرات آرایش بر پوست شما چاثرات استرس بر ریزش موریزش مو منتشر در زنانملاسمابوتاکس چیست ؟ریزش مو آندروژنیک در آقامنافذ باز پوست چیست ؟بیماری روزاسه چیست ؟ریزش مو بعد از زایمانریزش مومیکرودرم ابریژن و مزایایبیماران دیابتی و پوستریزش مو بعد از زایمانماینوکسیدیل و عوارض آنبا پوست چرب چه کار کنیم ؟ریزش موی آندروژنیک یا ارمراقبت های پوست در فصل پاباور غلط خانم های جوانریزش موی سکه ایمراقبت های پوست در فصل پاتفاوت مرطوب کننده و آبرسریزش چه تعداد مو روزانه طمراقبت پوست در فصل پاییزتفاوت کرم روز و شبرژیم لاغری همراه با پوستمراقبت از پوست در روزهای تفاوت روش مزوتزاپی و پی آراه های مقابله با موهای زمزوتراپیتاثیر رنگ مو در ریزش موزمان اقدام به درمان ریزش مزوتراپی چیست ؟تبخالزرد زخممضرات آفتابتستسترون و ریزش موی زنانسلولیت چیستنقش پلاکت ها در پی آر پیجوانسازی و لیفت صورت به کسولاریومچگونه نوع پوست خود را تشخجوانسازی پوست برای هر سنسوالات متداولچرا سلبریتی ها پیر نمیشوجوانسازی با پی آر پی صورتشوره سر چیست؟همه چیز درباره ویتامین رجوش یا آکنهشايع ترين علل لک صورتوراثت شایع ترین عامل ریزجوش صورتطاسی و کم موییوراثت شایع ترین عامل ریزخطوط پنجه کلاغی اطراف چشعلل نازک شدن موکلاژن چیست ؟دلایل ایجاد جوش و روش هایعلل ایجاد لک پوستیکک و مک چیست ؟دیابت و مشکلات پوستعلل خشکی و خارش پوست در فپی آر پی چیستدانستنی هایی درباره کرم علل ریزش مو ارثی در مردانپیری پوست خود را به تعویقدرمان منافذ باز پوست چیسعلائم پیریآفتاب گرفتندرمان جای جوشعلت کدر شدن پوست چیست ؟آیا رنگ مو باعث ریزش مو مصفحه اصلیسوالات پزشکیمطالب و مقالاتدرمان کم مویی و ریزش مولیفت صورتلاغری موضعیلیزر موهای زائدبوتاکسمیکرودرم ابریشندرمان سیاهی دور چشمدرمان چین و چروکگالری عکسپیام های کاربراندانلود فایلسایت های دیگر