دکتر مهین عباسپور

پوست ، مو و زیبایی


ریزش موی سکه ای

ریزش موی سکه ای یک بیماری خود ایمنی است.

محققان بر این باورند ریزش موی سکه ای یک بیماری خود ایمنی است، اما در آن سیستم ایمنی به جای استخوانها و مفاصل به ریشه موها حمله میکند و در برخی موارد نیز افرادی که غدد تیروئیدی به خوبی کار نمیکنند و یا دیابتی هستند، در معرض این بیماری قرار دارند.

این واکنش سیستم ایمنی در برابر موها موجب میشود تا مو از فاز رشد به یک فاز استراحت برود و ریزش پیدا کند. این ریزش مو میتواند به طریق و فرمهای مختلف باشد. مثلا در ناحیه ریش، سبیل، ابرو و یا در بخش حاشیه سر به صورت نواری و یا به صورت سکهای ایجاد شود.
در این بیماری التهاب در ریشه موها و عمق پوست ایجاد میشود و معمولا قابل رویت نبوده و اکثر مبتلایان علائمی مانند خارش و قرمزی پوست را مشاهده نمیکنند. مردان، زنان و کودکان در هر سنی ممکن است گرفتار ریزش سکهای مو شوند. در این بیماری ریزش به شکل دایره یا بیضی و طاسی کامل در یک یا چند منطقه از سر رخ میدهد. در بعضی از افراد ممکن است تمام قسمتهای سر را درگیر کند.

ریزش موی سکه ای ممکن است به طور ناگهانی یا طی چند روز و در هر منطقهای از سر ایجاد شود. برخلاف سایر بیماریهای خود ایمنی که به عضو مورد حمله صدمه غیر قابل ترمیم وارد میشود و چنانچه درمان به موقع انجام شود مجددا موها روییده خواهد شد.

افراد مبتلا به ریزش سکه ای ممکن است پس از درمان در سالهای بعد مجددا درگیر این بیماری شوند. عواملی مانند استرس زیاد، تغذیه ناصحیح و قرار گرفتن در معرض آلودگیهای شیمیایی میتوانند موجب برگشت این بیماری شوند


آدرس مطب : تهران ، بلوار آفريقا ، بالاتر از چهارراه جهان كودک ، خیابان پديدار ، ساختمان شهروز ، طبقه 6
تلفن : 88661062 - 021

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
درمان جای جوشعلت جوش های بدن و درمان آآیا ریزش مو با الگوی زناندرمان رزاسهعلت شلی پوست چیست ؟RF Fractional و سوالات متداولآکنه بزرگسالیدرمان زرد زخمفواید و عوارض ماینوکسیدیآکنه رزاسهدرمان شوره سرفرآیند ریزش موآرایش و صدمات پوستی آندرمان غبغبفرایند ریزش موانواع ريزش مو در زناندرماتیت تماسیلیفت و جوان سازی با آر اف اکستنشن زیبا ولی جبران ندرماتیت دستلیفت و جوانسازی برای سنیاگزمادرباره لایه برداری پوستلک های قهوه ایاگزما تماسیروش های مختلف درمان جای جلاغری موضعی با کویتیشناثرات آرایش بر پوست شما چاثرات استرس بر ریزش موریزش مو منتشر در زنانملاسمابوتاکس چیست ؟ریزش مو آندروژنیک در آقامنافذ باز پوست چیست ؟بیماری روزاسه چیست ؟ریزش مو بعد از زایمانریزش مومیکرودرم ابریژن و مزایایبیماران دیابتی و پوستریزش مو بعد از زایمانماینوکسیدیل و عوارض آنبا پوست چرب چه کار کنیم ؟ریزش موی آندروژنیک یا ارمراقبت های پوست در فصل پاباور غلط خانم های جوانریزش موی سکه ایمراقبت های پوست در فصل پاتفاوت مرطوب کننده و آبرسریزش چه تعداد مو روزانه طمراقبت پوست در فصل پاییزتفاوت کرم روز و شبرژیم لاغری همراه با پوستمراقبت از پوست در روزهای تفاوت روش مزوتزاپی و پی آراه های مقابله با موهای زمزوتراپیتاثیر رنگ مو در ریزش موزمان اقدام به درمان ریزش مزوتراپی چیست ؟تبخالزرد زخممضرات آفتابتستسترون و ریزش موی زنانسلولیت چیستنقش پلاکت ها در پی آر پیجوانسازی و لیفت صورت به کسولاریومچگونه نوع پوست خود را تشخجوانسازی پوست برای هر سنسوالات متداولچرا سلبریتی ها پیر نمیشوجوانسازی با پی آر پی صورتشوره سر چیست؟همه چیز درباره ویتامین رجوش یا آکنهشايع ترين علل لک صورتوراثت شایع ترین عامل ریزجوش صورتطاسی و کم موییوراثت شایع ترین عامل ریزخطوط پنجه کلاغی اطراف چشعلل نازک شدن موکلاژن چیست ؟دلایل ایجاد جوش و روش هایعلل ایجاد لک پوستیکک و مک چیست ؟دیابت و مشکلات پوستعلل خشکی و خارش پوست در فپی آر پی چیستدانستنی هایی درباره کرم علل ریزش مو ارثی در مردانپیری پوست خود را به تعویقدرمان منافذ باز پوست چیسعلائم پیریآفتاب گرفتندرمان جای جوشعلت کدر شدن پوست چیست ؟آیا رنگ مو باعث ریزش مو مصفحه اصلیسوالات پزشکیمطالب و مقالاتدرمان کم مویی و ریزش مولیفت صورتلاغری موضعیلیزر موهای زائدبوتاکسمیکرودرم ابریشندرمان سیاهی دور چشمدرمان چین و چروکگالری عکسپیام های کاربراندانلود فایلسایت های دیگر