دکتر مهین عباسپور

پوست ، مو و زیبایی


سوالات متداول

در تزریق بوتاکس چه نکاتی را باید مد نظر داشت؟

در ابتدا باید گفت که بوتاکس هایی که مورد تایید وزارت بهداشت هستند،معتبر و قابل استفاده می باشد که بوتاکس دیسپورت و نورونوکس است اما گاهی به دلیل ارزان بودن ازبوتاکس های نامناسب چینی استفاده می شود که برچسب تاییدوزارت بهداشت را ندارد.
نکته مورد توجه دیگر مقدار مجاز بوتاکس در صورت است که باید پزشک کاملا از این موضوع آگاهی داشته باشد.

ويژگى هاى تزريق خوب بوتاكس چیست؟
نباید چهره فرد به شکل ماسكه یا فريز به نظر برسد و نباید حالت ابروها غیر طبيعى باشد .در ضمن تزريق پيشانى به شكل منتشر باشد که خطوط جبرانى و چروك هاى اضافى ايجاد نگردد.

روش کار دستگاه میکرودرم ابریژن چگونه است؟و چه تاثیراتی بعد از انجام این روش در پوست مشاهده خواهد شد؟
در این روش به کمک دستگاه مخصوص لایه برداری سطحی پوست انجام می شود.سایش ناشی از پودر ریز و کریستالی شکل اکسید آلومینیوم و همچنین مکش همزمان برای جمع کردن پودر از سطح پوست، سبب از بین بردن لایه های شاخی و افزایش جریان خون می شود و در نهایت پوست شفاف شده و با تحریک فیبروبلاست قوام پوست زیاد می گردد.

کاربردهای استفاده از روش درمانی میکرودرم ابریژن چیست؟
برطرف نمودن چروک های ظریف پوست
از بین بردن جوش های سر سیاه یا زیر پوستی
جهت بهبود چربی پوست و منافذ بازآن
درمان و بهبود لک
برطرف نمودن تیرگی پوست
جهت درمان کراتوز پیلاریس یا پوست مرغی

چه نکاتی را باید در مورد موی چرب مورد توجه قرار داد؟
چربی پوست سر ازکنار فولیکول مو یعنی غدد سباسه خارج شده و اگر به میزان مناسبی ترشح شود ،برای سلامتی موها ضروری است.اما گاهی بنا به دلایلی مثل: وراثت،تغییرات هورمونی،استرس های شدید وشستشوی نادرست موی سرترشح این غدد بیشتر خواهد شد.
برای جلوگیری از تشدید چربی پوست سر به نکات زیر دقت کنید:
ازروزانه شستن موها،چنگ زدن موها در هنگام شستن،استفاده از آب داغ در موقع شستشو،یا باقی ماندن کف شامپو روی سر بپرهیزید وحتما از شامپوهاى مخصوص موی چرب استفاده کنید .

آیا تستوسترون در ریزش مو وراثتی زنان تاثیر گذار است؟
در بدن خانم ها بطور نرمال به مقدارکم هورمون مردانه یا تستوسترون هست.درخانم هایی که میزان هورمون مردانه بیش ازحد طبیعی باشد یا گیرنده فولیکول موبه این هورمون بیش از حد حساسیت داشته باشد،ریزش موی آندروژنیک تحت تاثیر این هورمون اتفاق می افتد.
هورمون تستوسترون توسط آنزیم 5- آلفا ردوکتاز به هورمون قوی تری دی هيدروتستوسترون تبدیل می شود .
گیرنده های فوليکول مو این هورمون را دریافت می کنند و چون تستسترون دوره رشد مو را کوتاه می کند و موها به فاز استراحت وارد می شوند ،با افزایش این هورمون موهای ضخیم به موهای کرکی و نازک تبدیل شده و ریزش مو اتفاق می افتد.

در مورد لک در بیماران دیابتی توضیح دهید.
لک های قرمزرنگ همراه پوسته ریزی درساق پا ،ران،جلوی ساعد در بیماران دیابتی رایج است.اغلب لک ها در این بیماران به دلیل کنترل نکردن قند خون و آسیب پوست و بیماری ایجاد می شود و پس از گذر زمان بهتر خواهد شد.
بهداشت پوست و کنترل دقیق قند خون می تواند ازبروز این مشکلات جلوگیری می کند.

درماتیت شغلی چیست و در چه افرادی بیشتر بروز می کند؟
درماتیت شغلی در افرادی دیده می شود که به دلیل کارخود با مواد محرک درارتباط هستند مثل مشاغل فلزکاری،آرایشگری، مکانیکی و تمام افردی که به دلیل شغل خود پوست دستشان دایما با مواد محرک در تماس است بیشتر در معرض ابتلا به درماتیت دست هستند.البته آلرژی به برخی مواد خاص نیز می تواند باعث درماتیت پوست دست شود.
محرک های پوستی مانند پاک کننده ها، حلال ها، مواد اسیدی، مواد قلیایی، سرما، گرما و سایش پوست دست می تواند باعث آسیب به لایه ی خارجی پوست شده و سلول های چربی روی سطح پوست را از بین ببرد و باعث اختلال در عملکرد لایه ی محافظ پوست شود.

به چه دلیل سیاهی دور چشم ایجاد می شود؟
شایع ترین علت بروز این مشکلات ،وجود رنگدانه بیش از حد در ناحیه اطراف چشم است.
وجود رنگدانه ازخاصیت های طبیعی پوست است اما دربرخی افراد به علت نازکی پوست زیر چشم،رنگدانه های موجود در پوست مشخص ترمی شود.گاهی هم رگ های خونی زیر چشم ممکن است مانند سایه ای کبود مشاهده شود.
واکنش های آلرژیک مانند تب یونجه نیز درطول زمان ممکن است باعث تیرگی نواحی اطراف چشم شود. گرفتگی بینی نیز منجربه تورم رگ های خونی که از چشم به سوی بینی می رود شده و موجب سیاهی دور چشم و پوست می گردد.
توجه داشته باشید مالش مستمر چشمان تحریک شده در اثر حساسیت موجب صدمه به پوست می شود.
در زنان باردار نیز به دلیل تغییرات هورمونی و افزایش اتساع عروق ممکن است پوست زیر چشمان تیره شود زیرا رگ ها از زیر پوست نمایان است.
نور آفتاب این شرایط را بدتر می کند پس هنگامی که بیرون می روید حتما از ضد آفتاب با عیار محافظتی بالا روی پوست صورت استفاده نمایید.
در این باره نوعی شرایط خاص وجود دارد که به نام چشم پاندا” معروف است این مشکل با رژیم غذایی نا مناسب، مصرف بیش از حد الکل، استعمال دخانیات یا حتی به دلیل بیماری بدتر می شود.

دختر 20 ساله ای هستم که سال هاست دچار جوش های چرکی هستم،البته تا حدی جوش ها بهبود یافته اند اما جای جوش ها برطرف نشده است.لطفا راهنمایی کنید
شما مسلما نیاز به معاینه از نزدیک دارید اما افرادی که بدلیل پوست چرب دچار جوش های کیستیک می شوند.اغلب دچار اسکار یا همان فرورفتگی های پوست هم می شوند.
در این موارد باید در کنار درمان جوش حتما از روش های لایه برداری استفاده کرد.یکی از روش های ساده میکرودرم ابریژن است.

آیا می توان از لیزر برای درمان موهای سفید زاید استفاده کرد؟
جواب این سوال منفی است .
چون مکانیسم لیزر در از بین بردن موهای زاید،بر اساس جذب نور توسط رنگدانه موجود در مو است.در حالی که موی سفید هیچ رنگدانه ای ندارد .بهترین روش برای از بین بردن موی سفید الکترولیز است.

آیا در خانم های حامله یا شیرده امکان لیزر موهای زاید وجود دارد؟
خیر،بهتر است انجام نشود.

آیا لیزر زیر بغل به غدد لنفاوی ناحیه آسیب می رساند؟
یکی از دغدغه های مهم افراد برای لیزر زیر بغل ترس یا ایجاد بدخیمی به دلیل غدد لنفاوی این ناحیه است.ولی با قاطعیت می توان گفت لیزر این ناحیه هیچ مشکلی برای این غدد ایجاد نمی کند.

بهترین روش درمان لک های قهوه ای بعد از جوش چیست؟
متاسفانه لک های بعد از جوش به راحتی با داروهای موضعی از بین نمی روند،خصوصا افرادی که پوست گندمی و تیره دارند.روش پیشنهادی ما استفاده از دو روش ترکیبی میکرودرم ابریژن و مزوتراپی است .

برای درمان خشکی صورت بدنبال مصرف کرم های لایه برداری که جهت درمان آکنه تجویز شده است،چه می توان کرد؟
یکی از تصورات غلط در مورد افرادی که پوست چرب دارند این است که نباید از مرطوب کننده استفاده کنند،در صورتی که چربی پوست و رطوبت پوست دو فاکتور مختلف است.
در خیلی از افراد علیرغم چربی زیاد پوست ،رطوبت پوست کم است.البته افرادی که تحت درمان داروهای موضعی ضد جوش هستند و یا از روش های لایه برداری مثل میکرودرم ابریژن استفاده می کنند ،قطعا بیشتر از حالت معمول به مرطوب کننده (فاقد چربی)نیاز دارند.

آیا آرایش کردن موجب تشدید آکنه می شود؟
پاسخ این سوال مثبت است،یکی از دلایل مهم ایجاد آکنه بعد از آرایش ،بسته شدن منافذ پوست و عدم خروج چربی از غدد سباسه پوست است.
این مسیله موجب تجمع چربی در منافذ خروجی پوست، التهاب و نهایتا ایجاد آکنه می شود.


آدرس مطب : تهران ، بلوار آفريقا ، بالاتر از چهارراه جهان كودک ، خیابان پديدار ، ساختمان شهروز ، طبقه 6
تلفن : 88661062 - 021

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
چگونه نوع پوست خود را تشخانواع ريزش مو در زنانتستسترون و ریزش موی زناندرمان شوره سرزرد زخملیفت و جوان سازی با آر اف چرا سلبریتی ها پیر نمیشواکستنشن زیبا ولی جبران نجوانسازی و لیفت صورت به کدرمان غبغبسلولیت چیستلیفت و جوانسازی برای سنیهمه چیز درباره ویتامین راگزماجوانسازی پوست برای هر سندرماتیت تماسیسولاریوملک های قهوه ایوراثت شایع ترین عامل ریزاگزما تماسیجوانسازی با پی آر پی صورتدرماتیت دستسوالات متداوللاغری موضعی با کویتیشنوراثت شایع ترین عامل ریزاثرات آرایش بر پوست شما چجوش یا آکنهدرباره لایه برداری پوستشوره سر چیست؟ملاسماکلاژن چیست ؟اثرات استرس بر ریزش موجوش صورتروش های مختلف درمان جای جشايع ترين علل لک صورتمنافذ باز پوست چیست ؟کک و مک چیست ؟بوتاکس چیست ؟خطوط پنجه کلاغی اطراف چشریزش مو منتشر در زنانطاسی و کم موییمیکرودرم ابریژن و مزایایپی آر پی چیستبیماری روزاسه چیست ؟دلایل ایجاد جوش و روش هایریزش مو آندروژنیک در آقاعلل نازک شدن موماینوکسیدیل و عوارض آنپی آر پی (PRP) صورت چیست ؟بیماران دیابتی و پوستدیابت و مشکلات پوستریزش مو بعد از زایمانعلل ایجاد لک پوستیمراقبت های پوست در فصل پاپیری پوست خود را به تعویقبا پوست چرب چه کار کنیم ؟دانستنی هایی درباره کرم ریزش مو بعد از زایمانعلل خشکی و خارش پوست در فریزش مومراقبت های پوست در فصل پاآفتاب گرفتنباور غلط خانم های جواندرمان منافذ باز پوست چیسریزش موی آندروژنیک یا ارعلل ریزش مو ارثی در مردانمراقبت پوست در فصل پاییزمراقبت از پوست در روزهای آیا رنگ مو باعث ریزش مو متفاوت مرطوب کننده و آبرسدرمان موهای زائد با دستگریزش موی سکه ایعلل ریزش مئ در زنانمزوتراپیآیا ریزش مو با الگوی زنانتفاوت کرم روز و شبدرمان جای جوشریزش چه تعداد مو روزانه طعلائم پیریRF Fractional و سوالات متداولمزوتراپی چیست ؟آکنه بزرگسالیتفاوت روش مزوتزاپی و پی آدرمان جای جوشرژیم لاغری همراه با پوستعلت کدر شدن پوست چیست ؟فواید و عوارض ماینوکسیدیمضرات آفتابآکنه رزاسهتاثیر رنگ مو در ریزش مودرمان رزاسهراه های مقابله با موهای زعلت جوش های بدن و درمان آفرآیند ریزش مونقش پلاکت ها در پی آر پیآرایش و صدمات پوستی آنتبخالدرمان زرد زخمزمان اقدام به درمان ریزش علت شلی پوست چیست ؟فرایند ریزش موصفحه اصلیسوالات پزشکیمطالب و مقالاتدرمان کم مویی و ریزش مولیفت صورتلاغری موضعیلیزر موهای زائدبوتاکسمیکرودرم ابریشندرمان سیاهی دور چشمدرمان چین و چروکگالری عکسپیام های کاربراندانلود فایلسایت های دیگر